דצמבר 6, 2022 06:41

מבוגרים ללא השכלה אקדמית רואים התאוששות משרות לא אחידה

מאמצים גדולים לשקם את בריאות הכלכלה ומחויבויות להפחתת אי השוויון הגזעי, בשילוב עם מחסור נרחב בכוח אדם, סייעו ליצור "רגע של הזדמנות" למבוגרים צעירים שאינם בעלי השכלה אקדמית. רגע זה חיוני במיוחד עבור צעירים שאינם באוניברסיטה מבוגרים משכילים מכיוון שהזדמנויות לקריירה מוקדמת הן המפתח לסיכויי הרווחים שלהם לטווח ארוך. הם נוטים להיות בעלי פחות מיומנויות ותעודות ורשתות חלשות יותר לחיפוש עבודה, ומתמודדים עם בידוד גיאוגרפי מהזדמנויות עבודה, מה שהופך אחיזה פוטנציאלית בשוק העבודה לחשובה עוד יותר כדי להבטיח את עתידם הכלכלי. צעירים שחורים ולטיניים מתמודדים גם עם מכשולים נוספים, כגון אפליה.

 

האתגרים גדולים אף יותר עבור המחזור הנוכחי של בני נוער שאינם בעלי השכלה אקדמית שנכנסו לכוח העבודה במהלך המגיפה. מחקרים הראו כי לאחר מיתון, בני נוער שנכנסים לשווקי עבודה חווים הכנסה נמוכה יותר במהלך חייהם. מגיפת COVID-19 היא הדוגמה האחרונה להלם בריאות הציבור והכלכלי שעלול להשפיע לרעה על עתידם. פוסט זה בבלוג, מעריך עד כמה מצליחים מבוגרים צעירים שאינם משכילים, במיוחד צעירים שחורים ומבוגרים לטינים, במהלך ההחלמה. במילים פשוטות, ההחלמה שלהם היא של אי אחידות.

אנשים ללא השכלה במכללה חוו החלמה לא אחידה

במהלך התאוששות העבודה של המדינה (אפריל 2020 עד אפריל 2022), שיעור האבטלה האזרחי הכולל ירד מ-14.7% ל-3.6%. תעסוקת השכר חזרה כמעט לרמתה שלפני המגפה. יחסי התעסוקה לאוכלוסיה של חלק מהגברים והנשים שאינם בעלי השכלה אקדמית חזרו או עברו את הרמות שלהם לפני המגפה; עם זאת, זה ממש קרה מאז דצמבר 2021.* לדוגמה, כפי שהאיור הבא מראה, יחס התעסוקה לאוכלוסייה של גברים שחורים צעירים הגיע ל-62.1%, עלה על הערך שלפני המגפה של 56.3% ורמתו בדצמבר 2021* של 56.1%.3 בחודשים האחרונים התאושש היחס בין צעירים לטינים לרמה שלפני המגפה.

 

הנתון הבא מדווח כי יחס התעסוקה לאוכלוסייה של נשים שחורות צעירות התאושש ל-60.0%, 7.4 נקודות אחוז מעל הערך שלפני המגפה של 52.6%. היחסים של גברים לבנים צעירים ושל נשים צעירות לבנות היו 2.1 נקודות אחוז ו-3.2 נקודות אחוז, בהתאמה, מתחת לערכים שלפני המגפה שלהם.

פערים גדולים בתעסוקה גזעיים ואתניים נותרו לאחר 24 חודשי החלמה

פער התעסוקה הממוצע – ההבדל בין יחסי התעסוקה שלהם לאוכלוסייה – בין צעירים שחורים לגברים צעירים לבנים מאז ינואר 2020 עד מרץ 2022 הוא 15.0 נקודות אחוז. במהלך אותה תקופה, פער התעסוקה הממוצע בין גברים שחורים מבוגרים לגברים לבנים בוגרים היה 10.9 נקודות אחוז, והוא עמד על 8.6 נקודות אחוז בין נשים שחורות צעירות לנשים לבנות צעירות. הקבוצה היחידה הקרובה לשוויון עם מקבילתה הלבנה היא נשים שחורות בוגרות.