אוקטובר 5, 2022 05:45

כמה גדול צריך להיות שטיח חדר אוכל?

לקישוט בשטיחים יש הרבה יתרונות. לא רק שהם מגינים על הרצפות שלך, מפחיתים רעש ומוסיפים שפריץ מהנה של צבע וחמימות לחלל שלך, אלא שהם יכולים לעזור לעגן את הרהיטים שלך למראה משפיע יותר. בבלוג של היום, מומחי עיצוב הפנים עונים על שאלה נפוצה שהם נשאלים: כמה גדול צריך להיות שטיח חדר אוכל?

מדריך מידות שטיח לחדר אוכל

כמו רוב שאלות עיצוב הפנים, התשובה לשאלה זו תלויה בגורמים אחרים בתוך הבית שלך. בעוד שהגודל והצורה של החדר ישפיעו כמובן על גודל שטיח חדר האוכל, הדבר החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון הוא גודל השולחן.

כמה גדול צריך להיות שטיח מתחת לשולחן פינת אוכל?

באופן כללי, אתה רוצה ששטיח חדר האוכל שלך יהיה גדול יותר משולחן האוכל שלך בכל מקום בין 24-36 אינץ' מכל הצדדים. זה מבטיח שיש מספיק מקום על השטיח כדי להכיל את כל הכיסאות שלך גם כשאנשים יושבים ליד השולחן. עם זאת, קביעת גודל השטיח הנכון בחדר האוכל היא יותר אומנות מאשר מדע. אתה רוצה שהשטיח יהיה גדול מספיק כדי להכיל בקלות את הגדרות השולחן והכיסא אבל לא כל כך גדול שהוא מאפיל על החדר.

כמה גדול צריך להיות שטיח חדר אוכל ביחס לחדר?

בעוד שחדרים אחרים מציעים גמישות רבה יותר במיקום השטיח, שטיח פינת אוכל תמיד צריך להיות ממוקם ישירות מתחת לשולחן. לאחר שקבעתם כמה גדול השטיח צריך להיות כדי להכיל את שולחן האוכל שלכם, תרצו גם לשקול את הגודל, הצורה והפריסה של החדר. כלל אצבע טוב הוא להשאיר לפחות שישה סנטימטרים בין קצה שטיח חדר האוכל לבין כל קירות, ארונות או רהיט אחר.

צורת שטיח לחדר אוכל

לא בטוחים אם כדאי לבחור שטיח עגול, מרובע או מלבני? שקול את הצורה של שולחן האוכל שלך. למרות שתמיד יש מקום ליצירתיות בעיצוב פנים, צורת השטיח צריכה בדרך כלל להתאים לצורת השולחן. שטיח עגול, למשל, נוטה לעבוד הכי טוב מתחת לשולחן עגול. כעת, לאחר שהסתכלת על המדריך שלנו לגודל שטיחים לחדר האוכל, הגיע הזמן להתחיל לקנות.