דצמבר 6, 2022 06:41

כיצד מינימליזם יכול לעזור לשפר את המצב הפיננסי שלך?

בעלות על הרבה דברים יכולה להיות נטל. דברים עולים כסף וזה יכול לדרוש הרבה זמן ומאמץ לתחזק ולארגן את החפצים שלך. מינימליזם הוא לא מושג חדש, אבל זו אופציה שהרבה אנשים בוחרים לעזור לפשט את חייהם ואת הארנקים שלהם.

 

אימוץ המינימליזם לא אומר שאתה צריך לזרוק את כל הדברים שלך ולהפסיק לבזבז כסף. במקום זאת, זו דרך להחזיר את השליטה על החיים שלך ועל הדברים שבהם. בסופו של דבר מדובר ביותר מסתם כסף, אבל יש הרבה יתרונות כלכליים.

 

לפני שאני צולל לתוך היתרונות הכלכליים האלה של אימוץ אורח חיים מינימליסטי יותר, בואו נחקור מה הרעיון הזה בעצם וכיצד הוא עוזר לאנשים באופן כללי.

מהו מינימליזם?

מינימליזם הפך להיות מילת הבאז של העשור. אז מה זה אומר בעצם? מינימליזם מתייחס לצמצום כמות הדברים בחיינו בין אם הם מוחשיים או בלתי מוחשיים. הרבה אמריקאים מרגישים המומים מכל הדברים שיש להם. אחרים מרגישים מופגזים על ידי לוחות הזמנים היומיומיים שלהם או שאינם מסוגלים לנהל את בתיהם הגדולים.

 

מינימליסט הוא מישהו שמתחייב לחיות רק עם הדברים שהם באמת צריכים. הם מתכוונים לצמצם למינימום את העומס והסחות הדעת שאינם נטועים בערכי הליבה שלהם.

 

והכי חשוב, אורח החיים הזה מתיישב בצורה מושלמת עם התפיסה הרווחת שפחות זה יותר. תעדוף בעלות פחות כמעט בכל תחום בחייך יביא כמה יתרונות כלכליים רציניים. הנה רק כמה דרכים מרכזיות שבהן מינימליזם יכול לעזור לשפר את הכספים שלך.

להוציא פחות כסף

באופן טבעי, הכוונה להחזיק פחות פירושה שתוציא פחות באופן כללי. אמנם אתה יכול לקבוע כללים משלך בכל הנוגע לאימוץ אורח חיים מינימליסטי, אבל אתה כנראה לא תצא למסעות קניות לעיצוב הבית, תקנה טונות של בגדים ונעליים, או תעניק לילדים שלך המון דברים לחג.

 

במקום זאת, אולי תהיה לך ארון קפסולה של פריטי לבוש איכותיים שאתה באמת אוהב. הבית שלך אולי נעים אבל פשוט לא עם המון עומס. אולי אתה אפילו משתמש בחוק 4 המתנות עם הילדים שלך לחגים.

 

אם אתה עובר על דף חשבון הבנק האחרון שלך עכשיו, רוב הסיכויים שיש כמה רכישות לא מתוכננות עבור דברים אקראיים. עלויות אלו באמת מצטברות עם הזמן. כשאתה מאמצת מינימליזם, תראה שיש לך יותר כסף בחשבון הבנק שלך. זה כמעט כמו לתת לעצמך העלאה מיידית.

 

קשור: חסכו כסף בקניות באתר טוונטי פור סבן בעזרת קוד קופון >>>

מעט עד אין חובות

כשאתה לא מרגיש את הלחץ לקנות עוד דברים זה שם אותך במקום מצוין להימנע מחובות. חוב מתרחש כאשר אתה קונה משהו שאתה לא יכול להרשות לעצמו. אולי אתה יכול להרשות לעצמך לבצע תשלומים קבועים על זה, אבל תשלומים אלה כוללים גם חיובי ריבית נוספים. בנוסף, הלחץ של חוב תלוי מעל הראש שלך יכול להיות מלחיץ.

 

עם מינימליזם, אתה כבר קונה פחות דברים ומגדיל את תזרים המזומנים שלך. זה אומר שאולי לא תצטרך לממן רהיטים או אלקטרוניקה. יש לך פחות סיכוי לשמור על יתרת כרטיס אשראי ואתה יכול לנסות להימנע גם מסוגים אחרים של חוב.

 

לאמריקני הממוצע יש חוב של יותר מ-$52,000. האם אתה יכול לדמיין כמה תחסוך כשלא תרוויח מאות דולרים בתשלומי מינימום בכל חודש? השקט הנפשי שאתה מקבל מאי נשיאת חוב צרכני הוא גם לא יסולא בפז.

בית קטן יותר לתחזוקה

להיות מינימליסטי יכול גם לעזור לך להרגיש בנוח עם בית בגודל סביר. עם פחות דברים, כמה מינימליסטים בוחרים לגור בבתים קטנים יותר או אפילו להצטרף לתנועת הבתים הקטנים. ראיתי אחרים שהצליחו לנסוע ולחיות במשרה מלאה בקרוואן.

 

איפה אתה גר תלוי בך לחלוטין, אבל אם המינימליזם מאפשר לך לחיות בנוחות בבית קטן יותר, זה אומר פחות בית לשלם ולתחזק אותו. תהיה לך תשלום משכנתא קטן יותר ופחות תיקונים ותחזוקה בהתאם למצב הבית שלך.

 

זה כשלעצמו מאוד משחרר מכיוון שהרבה אנשים הופכים לעניים בבית בימים אלה. בית עניים הוא כאשר רוב הכסף שלך קשור בעלויות הדיור שלך בכל חודש. אנו רואים זאת כאשר אנשים קונים בתים גדולים עם משכנתאות גבוהות שעולים הון תועפות לניקוי ותחזוקה. כמובן, אתה רוצה לגור בבית נחמד.

 

מאמר זה נכתב בשיתוף עם https://couponchik.co.il/.