דצמבר 6, 2022 06:41

קעקוע או איפור קבוע? מה ההבדל

קעקוע או איפור קבוע מה ההבדל

היום ננתח את ההבדל בין טטואז'- איפור קבוע בשיטת קעקוע ומיקרופיגמנטציה, וגם נדבר על חצים יפים. ניתן לשמוע עוד במהלך לימודים בקורס "איפור קבוע". אבל עכשיו נדבר על המושגים הבסיסיים.

למרות הכל, קיים הבדל בין איפור בקעקוע לבין מיקרופיגמנטציה. הידעתן את זה?

רבים אינם מבינים את ההבדל ולכן מבלבלים בין שני ההליכים.

איפור בקעקוע הוא קעקוע רגיל. הטכנולוגיה שלו היא כזו שהפיגמנט המוזרק נכנס לעומק הדרמיס.

איפור קבוע – מיקרופיגמנטציה. השורה התחתונה היא החדרת פיגמנט. הוא לא מוחדר עמוק.

ההבדלים העיקריים בין קעקוע למיקרופיגמנטציה:

– מכשירים המשמשים להליכים אלה;

– פיגמנטים: סינטטיים או טבעיים;

– כאב במהלך הטיפול;

– אורך השימוש.

 

המכשירים

  1. מכשיר לקונטור – לחצים דקים על עפעף או קו מתאר שפתיים.
  2. מכשיר מילוי – להצללת פיגמנטים.

עבור מיקרופיגמנטציה, נעשה שימוש במכשיר המצייר קווים בקלות ואינו חודר לתוך השכבות העמוקות של הדרמיס. לפיכך, זה מאפשר להשיג אפקט קרוב לטבעי.

 

פיגמנטים ועמידות

בטיפול הקעקוע משתמשים בפיגמנטים סינתטיים על בסיס אלכוהול.

במיקרופיגמנטציה הפיגמנטים מכילים גליצרין. הודות לו, הפיגמנט אינו הופך לעכור, אינו גורם לתהליכים דלקתיים, כולל תגובות אלרגיות.

משך השימוש תלוי ב: מבנה העור, איכות הפיגמנטים, גיל הלקוחה. לדוגמה, על עור שמן, הפיגמנט נעשה כהה מהר יותר מאשר על עור יבש.

 

כאב במהלך הטיפול

במהלך הקעקוע, הלקוח חווה כאב ואי נוחות משמעותיים. לעתים קרובות נעשה שימוש בהרדמה.

מיקרופיגמנטציה כמעט אינה גורמת לכאב. תיתכן רק תחושת עקצוץ או גירוד קלה.

 

התוצאה

הקעקוע מתרפא במשך כחודש ויכולים להופיע סיבוכים כגון צלקות שנרפאות. אבל היתרון הוא בצבע, שתמיד נותר יפה, והעיקר- בולט.

מיקרופיגמנטציה כמעט ולא גורמת לתופעות לוואי. מבנה העור לא ניזוק. תוצאת הטיפול מחזיקה כשנה. 

 

מיקרופיגמנטציה עיניים – הדברים שצריך לדעת כדי לקבל חיצים יפים

כל בחורה שואפת להיראות מושלמת. וגם, כשאין חשק או זמן להתאפר בצורה מרהיבה בכל יום מחדש, היא יכולה להיעזר במיקרופיגמנטציה, המציעה ליצור שפתיים, גבות ועיניים אקספרסיביות לאורך זמן.

לאחרונה, כאשר קצב החיים עולה מדי יום, יותר ויותר בנות החלו לשקול מיקרופיגמנטציה, כי זה מאפשר להן לחסוך זמן ובמקביל להיראות יפות ומטופחות. תסכימי שכולנו מחפשים דרכים לחסוך זמן ביופי: לק ג'ל, תוספות שיער וריסים, מיקרופיגמנטציה. כל זה הפך לנפוץ ומוכר.

בפרט, מיקרופיגמנטציה של העיניים יוצרת אפקט של עיניים מאופרות, שכן התהליך יוצר אפקט של אייליינר על העפעפיים התחתונים ו/או העליונים. היתרון של איפור מסוג זה הוא שאינו נמרח או נשטף, ומאפשר לאישה להיות מוכנה בכל שעות היממה. ההשפעה של מיקרופיגמנטציה בעיניים מחזיקה בין 4 ל-8 שנים, תלוי בקצב התחדשות העור. עם זאת, כדי לשמור את החצים מול העיניים במצב מושלם, צריך לעבור תיקון 1-2 פעמים בשנה.

באשר לחסרונות של מיקרופיגמנטציה , זהו חוסר היכולת להתנסות בסוגי איפור שונים. כדאי גם לזכור שהטיפול עצמו כואב ובעיקרו דומה לתהליך של קעקוע.

 

מיקרופיגמנטציה של העיניים: חיצים

מיקרופיגמנטציה של העיניים היא אחד מהליכי המיקרופיגמנטציה הפופולריים ביותר. כך, על ידי יצירת חיצים בצורה כזו או אחרת, אפשר לשנות את צורת העיניים, וליצור בסיס עבור איפור יום וערב בהמשך. הצורה, העובי והצבע של החץ המיקרופיגמנטציה תלויים בטיפוס הצבע שלך, כמו גם במיקום העיניים.

ברונטיות יכולות להרשות לעצמן בבטחה חיצים שחורים, בלונדיניות – אפורים. לגבי צבעים חומים במיקרופיגמנטציה, צריך להיזהר ולהקפיד איתם. העניין הוא שחום מקבל גוון אדום עם הזמן, וכדי שהוא ייראה מסודר, צריך לבצע תיקונים באופן סדיר.

אם את רוצה לצייר חץ, והמטרה שלך היא פשוט להאיר את העיניים – את יכולה בעזרת מיקרופיגמנטציה למלא את החלל בין הריסים מבלי לעבור את גבול העפעף. שיטה זו הופכת את העיניים ליותר אקספרסיביות מבחינה ויזואלית, ואת המבט לעמוק. אבל גם עם סוג זה של מיקרופיגמנטציה יש צורך לקחת בחשבון את הצורה הטבעית של העיניים, כי צביעת כל החלל בין הריסים אינו מתאים לכל הבנות.

אם אתה רוצה לעשות מיקרופיגמנטציה באזור העיניים, הקפידי לבחור מומחית בדוקה וטובה. ראשית, המומחית חייבת להיות מסוגלת לקבוע איזו צורה של החצים או איזו רמת מילוי של החלל הבין-ריסי יתאים לך. שנית, היא חייבת לעשות את עבודתה במיומנות, כי את לא יכולה לשטוף או לתקן מיקרופיגמנטציה. לכן, הקווים חייבים להיות מושלמים מלכתחילה כדי למנוע קווים מכוערים.

 

מיקרופיגמנטציה באזור העיניים: ניואנסים

חולמת על מיקרופיגמנטציה בצורת חצים? שימי לב לכמה ניואנסים. זכרי, מיקרופיגמנטציה בעיניים היא לא תהליך נעים. כן, המומחית חייב להרדים את העור ולהכניס חומר הרדמה לעיניים עצמן כדי להפחית מצמוץ. בנות רבות לפני ההליך חוששות שהמחט תיכנס לעין.

אם המומחית היא מקצוענית בתחומה, ומקבעת נכון את מיקום העפעף במהלך הטיפול, שום דבר רע לא יקרה, כי המרחק בין אזור החץ לעין עצמה הוא די גדול. יש גם מיתוס שאחרי מיקרופיגמנטציה הריסים מפסיקים לגדול. זה לא נכון, כי זקיקי השיער אינם מושפעים בתהליך של מיקרופיגמנטציה.

לפני הטיפול, הקפידי לתת לבנות לשים לב לתנאים שבהם הן יעשו את המיקרופיגמנטציה: החדר חייב להיות נקי, והמומחית חייבת להשתמש במחטים חד פעמיות ולעבוד עם כפפות. הזמן לריפוי עור מלא לאחר הטיפול הוא כשבועיים, פחות או יותר, בהתאם לעובי העור.

אדמומיות הנגרמת בתהליך תיעלם 15-20 דקות לאחר סיומו, וטיפות מיוחדות יקלו על אי נוחות בעין. עם זאת, מיקרופיגמנטציה היא התערבות בעור, מה שאומר שהוא יצטרך זמן להירפא. בתקופה זו חשוב לא להרטיב את הגלד על החצים וכמובן לא לתלוש אותו. כמו כן, אם יש לך עיניים רגישות, תיתכן נפיחות למשך מספר ימים לאחר הטיפול. אבל, למען ההבהרה, נציין שלא כולן סובלות מנפיחות.

נקודה נוספת שעליך להיות מודעת לה בנוגע למיקרופיגמנטציה היא שבמהלך 5-7 הימים הראשונים יש להגן עליה מפני קרני השמש, להימנע ממכוני שיזוף וחופי ים. הכל בגלל שהצבע מאבד מעוצמתו בהשפעת קרניים אולטרה-סגולות.

אז, הבנת מה ההבדל בין קעקוע למיקרופיגמנטציה? הכל יותר מובן? כל אישה רוצה להבין את ההבדל הזה, ולדעתנו מי שתקרא את הכתבה הזאת תבין הכל מיד.